Польська роторна косарка допоможе прибрати траву і бур'яни різної щільності і висоти. Вона має компактні розміри, доступну ціну і високу продуктивність. Техніка користується попитом у фермерів, приватних підприємців, сельхоз компаній. При мінімальних витратах праці косарка здатна обробити велику площу.

Як зазначають власники косарок виробництва Польща, техніка відрізняється продуктивністю і довговічністю не залежно від умов експлуатації, при цьому ціна залишається доступною. До того ж запчастини для такої косарки легко знайти в інтернет-магазині.

Що таке роторна косарка?

Роторна косарка – це вид сільськогосподарського навісного обладнання, за допомогою якого можна швидко обробити великі площі сільськогосподарських угідь, полів та інших ділянок. Польська роторна косарка може використовуватися з великими тракторами. Вона легко зрізує рослинність висотою більше 70 мм, має ширину захвату 880 мм. Практична і надійна конструкція зі сталевим корпусом редуктора і прогумованими важелем натягу ременя служить багато сезонів без нарікань і складного обслуговування.

Виробничі потужності компанії-виробника розташовані безпосередньо в Польщі. Вся продукція проходить контроль якості і відповідає європейським стандартам. Завдяки застосуванню передових технологій і сучасного обладнання польська косарка затребувана на європейському ринку. Довговічність її роботи буде залежати багато в чому від умов експлуатації, обслуговування техніки.

Особливості конструкції роторної косарки

Пристрій роторної косарки відповідає її назначенію.Она складається з таких вузлів:

 • рама, яка являє собою металеві бруси, на ній встановлені диски з ріжучими ножами;
 • ріжучі ножі & ndash; їх може бути кілька, чим більше, тим вище швидкість;
 • карданний вал & ndash; передає крутний момент від трактора до косарці;
 • колісна система, яка забезпечує рух техніки;
 • ключ, призначений для заміни ножів.

Рама – основа конструкції, яка і розміщується на тракторному механізмі. Вона створюється завдяки використанню високоміцних сталевих труб і листів. Завдяки двухплечевую осі вона швидко починає працювати. Під час маневрів долаються як рівні ділянки, так і нерівності. Якщо косарка наїжджає на будь-які перешкоди, спрацьовує так званий запобіжник, який передбачає в своїй конструкції пружину. Під час роботи техніки зусилля передається через вал, розташований в тракторі або мотоблок.

Проста конструкція дозволяє без проблем виконати ремонт і спрощує експлуатацію техніки. Косарка відразу запускається при початку руху трактора або мотоблока. Додатково може використовуватися демпфуючий пристрій, основна функція якого - захист ріжучих елементів від пошкоджень і перешкод. Конструкція роторної косарки відрізняється у різних виробників і моделей.

Косарка працює завдяки дискам з ножами, які обертаються. Ножі виступають злегка за краї і роблять оберти, спрямовані всередину. Завдяки цьому скошена трава не розкидається, а укладається акуратно в валки конструкції. Це значно полегшує роботу фермера. Пристрій польської роторної косарки передбачає наявність кожуха захисного, який захищає рухомі механізми від летить трави, вологи, а також землі. Щоб виготовити вузли косарки, використовуються якісні матеріали з тривалим терміном експлуатації.Техніка з'єднується з навісною системою, розташованої на тракторі.

Характеристики роторної косарки

Роторна косарка легко впорається з травою, різними бур'янами або чагарником дрібним. Вона дозволяє очистити поля і пасовищні землі. До основних переваг техніки відносяться:

 • можливість скошування трави не залежно від погодних умов і складності рельєфу;
 • висока продуктивність;
 • рівний зріз, який виходить завдяки швидкому обертанню ножів;
 • захисний пристрій, яке зберігає ножі від ударів і перешкод на шляху;
 • зручна укладка, що дозволяє мінімізувати фізична праця;
 • всі вузли робочі закриті захисним кожухом;
 • європейську якість і доступна ціна.

Система приводу включає сталеві шестерінки. Додатковою перевагою буде посилена ходова частина. Це в комплексі дозволяє витримати великі навантаження, які виникають як під час роботи техніки, так і при її транспортуванні.

При виборі нової косарки польської роторної потрібно враховувати обсяг робіт, а також розмір оброблюваного земельної ділянки. Особливу увагу варто звернути на такі характеристики роторної косарки:

 • частота з якою обертаються ножі;
 • максимальна площа, яку здатна обробити польська косарка;
 • висота максимальна і мінімальна, на яку буде зрізати трава;
 • ширина смуги, яка я обробляється протягом всього одного проходу косаркою;
 • кількість встановлених дисків;
 • тип приводу;
 • швидкість обертання, яка визначається кількістю оборотів в хвилину.

Вага роторної косарки - також важлива характеристика, в залежності від моделі він може бути від 350 кг. Техніка має робоче та положення транспортування, її можна легко складати для перевезення, вона без проблем вміщається в причіп. Тому косарка підходить для роботи з міні-тракторами і мотоблоками різного тягового класу. Всі ці дані потрібно співвіднести з технічними характеристиками транспортного засобу, з яким буде працювати техніка.

Особливу увагу потрібно приділити також ріжучої частини. Ножі повинні бути гострими, для їх виготовлення використовуються різні матеріали. Найчастіше використовується міцна сталь, завдяки її властивостям під час удару об камінь метал не буде пошкоджений. До того ж сталь легко можна наточити. При використанні високовуглецевої марки стали метал буде більше твердий і міцний, але менш в'язкий і пластичний.

Додаткові пристосування до роторних косарок

Для підвищення ефективності роботи роторної косарки використовуються додаткові пристосування і різні запчастини на роторну косарку. Їх можна без проблем вибрати в інтернет-магазині. Найбільш уразливими деталями є ремені і ножі для покосу трави. Будь-які ножі з часом тупятся, але це зовсім не означає, що їх потрібно викидати. Ножі легко знімаються, якщо буде потрібно, їх можна наточити на верстаті, а в разі зносу - замінити на нові.

Можна підібрати окремо запчастини рами, ходової частини, тримач ножа на роторну косарку та інші деталі. При покупці потрібно враховувати такі особливості:

 • конструктивні характеристики;
 • умови монтажу;
 • виробник і вартість;
 • матеріал, який використовується для виготовлення тієї чи іншої запчастини на польську косарку;
 • умови монтажу до трактора або мотоблока.

Деякі запчастини для роторної косарки можуть швидко зноситься, їх потрібно своєчасно міняти або ремонтувати. Це пов'язано з температурними коливаннями і великими механічними навантаженнями на техніку.

Особливості експлуатації польської роторної косарки

Правильно зібрана косарка може мати різну довговічність роботи. Важливо правильно її експлуатувати. Так як в ній є ріжучі елементи у вигляді ножів, то під час роботи необхідно дотримуватися правил техніки безпеки.

Диски з ножами повинні розташовуватися паралельно поверхні, на якій стоїть косарка. Основна рама встановлюється перпендикулярно осі самого трактора. після цього кінець карданного валу одягається на вузол кріплення до трактора. Після цього агрегат готовий до використання. Для того, щоб роторна косарка служила максимально довго, необхідно виконувати ряд простих правил:

 • Перевіряти стан ременів, на них не повинно бути ніяких порізів або тріщин. Натяжка ременів повинна бути максимальною.
 • Перевірити рівень масла, яке повинно обов'язково бути в коробці передач.
 • Перевіряти ножі, щоб вони були гострі і не деформувалися.
 • Стежити, щоб техніка була чистою після роботи.

При правильній експлуатації роторної косарки вона буде служить тривалий час, а якщо і виникне проблема з якою-небудь деталлю, ви завжди зможете купити потрібні запчастини для роторної косарки в інтернет-магазині « Агроплан ».