Сьогодні ми хочемо розповісти про LED фари і LED автолампи. Якщо ви все ще сумніваєтеся купувати чи ні світлодіодні фари, то ця стаття для вас.
LED освітлення це новітня інновація в автомобільній індустрії. Вперше LED освітлення було встановлено на автомобілі Audi в 2009 році і з тих пір кількість автомобілів зі світлодіодними фарами тільки зростає. За різними оцінками, в 2018 році було випущено більше 55% автомобілів з технологією LED, а в 2019 році цей показник досяг 86%. Автовиробники оцінили LED фари гідно. Крім довговічності, низького енергоспоживання і відмінною яскравості, світлодіодні фари дозволили поліпшити дизайн автомобілів. Всі ми вже бачили красиві інсталяції діодів вгорі або внизу фари, але крім цього дизайнери змогли змінити і зовнішній вигляд фар адже діоди набагато менше за розміром звичайних або галогенних фар (навіть з урахуванням радіатора охолодження) і це дозволяє експериментувати як з розміром, так і розміщенням . Покупець автомобілів з LED фарами отримав багато вигод:
1. Надійність
2. Гарний вид
3. Впевнене і чітке світло на дорозі
4. Низький рівень споживання енергії
5. Термін служби більше 30000 годин (що в перекладі на дистанцію навіть за найскромнішими підрахунками дає більше 200 тисяч кілометрів)
Яскравість LED фар забезпечується високим співвідношенням люменів на 1 Ватт - в залежності від виробника і типу діода можна отримати 80 Lm на 1W. Складно уявити, але таке співвідношення в 3550 разів вище звичайної автолампи. В цьому і полягає різниця енергоспоживання - при однаковій потужності світло LED фар яскравіше в 3.5 тисяч (!) разів.
Всім, хто купив автомобіль в 2019 році і пізніше про світло можна майже не турбуватися і робити заміну LED автоламп, тільки якщо старі прийшли в непридатність (при заміні треба звертати увагу на цоколь автолампи - H1, H4, H7 і інші). Однак, якщо ви купили автомобіль раніше, то варто задуматися про заміну автоламп на LED лампи. Альтернативний і дуже хороший варіант - установка додаткових LED фар з чіткою світло-тіньовою межею (СТГ) на бампер або на місце штатних фар. Наявність СТГ в додаткових фарах важлива умова, щоб правильно налаштувати межу світла і не зліпити зустрічний транспорт.
Варто задуматися про купівлю та встановлення LED фар або світлодіодних балок всім водіям тракторів, комбайнів і спецтехніки, адже штатне світло в такій техніці зазвичай дуже слабке, що негативно впливає на якість роботи, безпеку і зір водія. Яскраве і потужне світло LED фар допоможе знизити всі зазначені проблеми до мінімуму.